İLK İLKE : BEĞENME TEDAVİSİ - OP. DR. Havva Çuhadar Yekrek
1399
page-template-default,page,page-id-1399,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

İLK İLKE : BEĞENME TEDAVİSİ

Homeopatinin yol gösterici ilkesi, “beğenmekten hoşlanmayı sever”, similia similibus curentur olarak ifade edilir . “Tıpkı kür gibi” kavramı Yunan Tıp Babası Hipokrat’a (MÖ 460-377) kadar uzanmaktadır, bu davranışı ilk olarak bir tıpta kodlayan Alman doktor Dr. CF Samuel Hahnemann idi. . Hahnemann kendinde deneylere başlayarak, sağlıklı gönüllü olanlara tıbbi maddeler uyguladı. Belirli bir maddeyi alırken gönüllülerde gelişen semptomlar, bu çare homeopatik “resmini” ve bunun için endikasyonları verdi. Yıllarca, kanıtlar, toksikolojik veriler ve klinik deneyim yoluyla 1900’den fazla maddenin homeopatik ilaç şekilleri ortaya çıkmıştır.

Homeopatik Tıpta, hastanın fiziksel, psikolojik ve duygusal özelliklerini ve şikayetlerini ortaya çıkarmak için homeopatik vaka çekimi adı verilen bir görüşme yapılır. Homeopatik pratisyen daha sonra, materia medica (ilaç resmi) hastanın bütünlüğüne en çok benzeyen homeopatik ilaç bulur . Homeopatik reçete ( similimum ) hastayı iyileşmeye yönlendirmek için kullanılır.

Call Now ButtonRandevu Al
WhatsApp chat