DOĞAL TEDAVİ - OP. DR. Havva Çuhadar Yekrek
1416
page-template-default,page,page-id-1416,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

DOĞAL TEDAVİ

Homeopatide kullanılan arnica, veratrum, lycopodium gibi doğal bazı bitkiler Fitoterapi’de ; belladona, kinin gibi bazı ilaç hammaddeleri klasik tıptada uygulanmaktadır. Homeopatik ilaçlar bu maddeleri kullanarak enerjilerini açığa çıkaran ‘potansiyalizasyon’ yöntemiyle hazırlanmaktadır. Bu ilaçlar ileri derecede sulandırılırılarak ve mekanik enerjiye tabi tutularak hazırlanır.

Homeopatik ilaçların iyileştirme süresi, hastalıkların kişinin vücudunun iyileşme sürecine benzer. Önce kişide hastalığın bütün belirtileri gözlemlenir. Örnek olarak bir kişiye astım ve sedef hastalığı için ‘sülfür’ remedisi verilirse astımı artmasa bile tıbbi ilaçlar ile baskılanmış sedef hastalığı çıkacaktır. Tedaviden sonra zamanla hastanın  astımı ve sedefi iyileşecek, yeterli dozda remedi vücuda alınmışsa ömrü boyunca aynı şekilde bu hastalıklardan kurtulacktır. Homeopatideki kalıcı etki çoğu zaman tek doz ilaç almayla sağlanır.

Call Now ButtonRandevu Al
WhatsApp chat